Top správy

Prešovský samosprávny kraj v spolupráci s Regionálnou organizáciou Slovenského syndikátu novinárov v Prešove a Krajskou knižnicou P. O. Hviezdoslava zorganizoval už po deviatykrát Súťaž stredoškolských časopisov 2022.

Zapojiť sa mohli všetky stredné školy v Prešovskom kraji. Do súťaže sa tento ročník prihlásilo 21 stredných škôl, no náš časopis Nulák bojoval proti 20 časopisom, keďže jedna škola prišla z Košického kraja. Síce nesúťažila, ale aspoň si odniesla, tak ako my, veľa dobrých rád, ktoré určite všetci  využijú.   

     Časopis Nulák mal podľa poroty oveľa vyššiu kvalitu ako v roku 2018-2019. Spolu s grafikom Jožom Neupauerom sme pozorne počúvali a na mini workshope sa učili, čo treba zlepšiť, a tak od budúceho roka zapracujeme na pripomienkach skúsenej poroty, ktoré odzneli počas vyhodnotenia deviateho ročníka dňa 8. 6. 2023 v priestoroch Krajskej knižnice v Prešove.    

     Hodnotím veľmi pozitívne možnosť stretnúť sa, vymeniť si skúsenosti a pozrieť si časopisy iných škôl a tým sa nielen inšpirovať, ale aj niečo nové naučiť.

      Päťčlenná porota hodnotila obsah časopisov a ich prepojenie so životom školy. Zamerali sa však tiež na grafiku, prácu s fotografiami, titulok na  úvodnej strane a editoriál. Analyzovali tiež spracovanie samotných tém a hlavná bola kreativita, ktorá podľa ich slov nechýbala žiadnemu z časopisov.

      Náš školský časopis sa umiestnil v bronzovom pásme a získal tiež ocenenie od Slovenského syndikátu novinárov v Prešove.

     Dúfam, že sa budúci, 10. ročník, umiestnime na lepšom mieste a budeme minimálne „skokani“, ako tento rok. Ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť, tak aj mne s novými užitočnými radami, inšpiráciami a jedinečnou skúsenosťou, rastie chuť tvoriť pre Vás, náš školský časopis Nulák a dať mu ešte krajšie, pútavejšie ošatenie a obsahový kaleidoskop plný zaujímavostí.

Karol Paukovič I. A


Sociálne siete

fb    ig    yt

Duálne vzdelávanie

Artboard 4 100

Artboard 3 100

Artboard 2 100

Artboard 1 100

Sponzori

logo farebne2

Stredná odborná škola elektrotechnická

Hlavná 1400/1, 059 51 Poprad-Matejovce

tel.: 052 7731 696

Pôvodný web

Vzdelávacie oblasti

Celoživotné vzdel.