V piatok, 23. 6. 2023, privítala naša škola nevídanú návštevu, dvoch vysokopostavených činiteľov Dobrovoľných hasičských zborov v uniformách:  tajomníka úzO DPO Martina Slodičáka a predsedu Komisie mládeže úzO DPO Ondreja Klimu.

      V  sprievode riaditeľa školy, Ing. J. Furcoňa,  si to priamo namierili do I.A triedy, kde sedí nenápadný, skromný, no o to viac literárne nadaný žiak, Karol Paukovič.

      Trieda v miernom šoku povstala  a čakala, čo sa bude diať. Pán riaditeľ odovzdal slovo pánovi Slodičákovi a z jeho slov vyplynulo, že Karol Paukovič v celoslovenskej súťaži v literárnom prejave kategórie B pre gymnáziá a stredne odborné školy zo sto vybraných prác  obsadil krásne tretie miesto so svojou prácou „Hasičské súťaže“, a tak  mu k tomuto úspechu prišli osobne zablahoželať a odovzdať cenu.

     Uviedol, akí sú hrdí na mladých ľudí ako Karol, ktorí sa  vo voľnom čase venujú  v ich slangu nazývanej „hasičine“, zdokonaľujú sa v používaní požiarnickej  techniky, učia sa ako hasiť nebezpečné požiare a zachraňovať ľudské životy.

      Najvýstižnejšie podstatu veci Karol uviedol  vo svojej víťaznej práci, z ktorej výňatok citujeme:

      „Hasiči sú jedna veľká rodina. Toto hobby mi absolútne sedí. Som človek, ktorý rád vylihuje na piesku, ale nerád sedí v kresle pred televízorom. Rád robím vždy nejakú činnosť a rád sa posúvam dopredu. A tá  “hasičina“ je o tom. Je tu nejaká dynamika a akčnosť, tento štýl mi naozaj veľmi vyhovuje. A druhá stránka veci je to, že je tu úžasná partia ľudí, je tu zázemie.

     Medzi nami, hasičmi, je to jednoduché. Všetko si povieme na rovinu a na druhý deň si podáme ruky a ideme ďalej. Nemôže tu existovať pokrytectvo. Tu na to nie je miesto. Zažili sme množstvo víťazstiev, ale aj nespočetne veľa neúspechov. Panika, krik, slzy, ale aj radosť a slzy šťastia. Každá jedna súťaž je o niečom inom a posúva nás neustále vpred. V „hasičine“ plánujem pokračovať aj naďalej, pretože ma to naozaj baví.“

     Na záver pán Slodičák zdôraznil záslužnú činnosť všetkých mladých ľudí v Dobrovoľných hasičských zboroch po celom Slovensku a vysoko ocenil ich nasadenie, ochotu venovať tomu voľný čas a naučiť sa  pomáhať druhým v tých najťažších životných situáciách i s nasadením vlastného života.

M. Nestorovičová


Sociálne siete

fb    ig    yt

Duálne vzdelávanie

Artboard 4 100

Artboard 3 100

Artboard 2 100

Artboard 1 100

Sponzori

logo farebne2

Stredná odborná škola elektrotechnická

Hlavná 1400/1, 059 51 Poprad-Matejovce

tel.: 052 7731 696

Pôvodný web

Vzdelávacie oblasti

Celoživotné vzdel.