Profesionálna starostlivosť o osobné financie alebo finančné sprostredkovanie je v dnešnom rýchlo meniacom sa svete veľmi dôležitým povolaním.  Jasný pohľad na financie, komplexné finančné poradenstvo na jednom mieste.

Spoločné riešenia, ako ochrániť seba a rodinu, rozumne investovať peniaze a pripraviť sa na dôstojný dôchodok. Spoločnosť Prosight Slovensko, ktorá pomáha, vzdeláva, komunikuje, poskytuje základné informácie a rady, prijala pozvanie aj na hodinu ekonomiky v  IV.A a IV.C triede. Veď základom kvalitnej finančnej služby je spokojný a informovaný zákazník.

Spoločnosť žiakom predstavila svoje služby ako investovanie a sporenie, ochrana seba a rodiny, financovanie bývania, ochrana majetku, refinancovanie úverov. Taktiež objasnili hlavne dôchodkový systém na Slovensku.  Za službu finančného sprostredkovania na Slovensku neplatíme, na prvý pohľad paradox, veď kto už dnes poskytuje služby zadarmo? Sprostredkovatelia sú v skutočnosti platení samotnými inštitúciami, či už ide o banku, poisťovňu alebo investičnú spoločnosť.

V závere hodiny žiaci vyplnili anketu, v ktorej vyjadrili svoj vzťah k problematike financií, investovania a podnikania. Väčšina žiakov uviedla, že ich téma financií veľmi zaujíma, dokonca mali záujem sa o týchto témach dozvedieť viac.

Vo svete financií sa človek dokáže veľmi rýchlo stratiť. Byť finančne zabezpečený a chránený však nie je len o tom ,že vám každý mesiac pípne na účet výplata. Sú to poistenia, úvery, dôchodky, sporenia, investície,... Kompletný servis toho, čo by mal mať človek v poriadku, si vyžaduje čas a tiež vedomosti. Práve pre takéto prípady je tu finančné sprostredkovanie. Verím, že informácie, ktoré žiaci získali, budú pre nich prínosom.

                                                                                                                      Mgr. Andrea Vaverčáková


Sociálne siete

fb    ig    yt

Duálne vzdelávanie

Artboard 4 100

Artboard 3 100

Artboard 2 100

Artboard 1 100

Sponzori

logo farebne2

Stredná odborná škola elektrotechnická

Hlavná 1400/1, 059 51 Poprad-Matejovce

tel.: 052 7731 696

Pôvodný web

Vzdelávacie oblasti

Celoživotné vzdel.