Každý človek určite rád sníva, od života očakáva len to najkrajšie a najlepšie. Aj snom novovytvorenej  redakčnej rady bolo obnoviť školský časopis začiatkom školského roka 2009/2010, čo sa nám aj podarilo a svetlo sveta v priebehu novembra až januára uzreli tri čísla časopisu Nulák.

Život v našej škole naberal rýchle obrátky a vytváral  možnosti, ako sa posúvať dopredu. Školské akcie, ktoré sa uskutočnili, úspešní žiaci, ktorých sme  chceli zviditeľniť, tradície, ktoré nám ostávajú vryté v spomienkach, aktuálne dianie v spoločnosti a v našej škole, rubriky „nezabudnuteľné,“ kde sa aj po rokoch nájdu naši stužkári, študentské cesty a zážitky, ohlasy čitateľov na pálčivé témy, tajničky, úvahy, komentáre, reportáže, básne, ilustrácie , to všetko nájdete, keď si kliknete na jednotlivé čísla.

Veľakrát si povieme, že keby sme nejakú vec  mohli urobiť ešte raz, urobíme ju úplne inak, lepšie a bez chýb. Veď nie nadarmo sa hovorí, že človek sa učí na vlastných chybách. Preto snahou redakčnej rady bude časopis neustále vylepšovať a zdokonaľovať. Dúfame, že aj ostatní žiaci školy, ktorí ešte stále váhajú alebo majú zábrany, sa k nám pripoja a svojimi nápadmi, príspevkami nás pobavia a rozosmejú, ale aj poučia a oboznámia s tým, čo majú na srdci a na jazyku.

Školský časopis spoločne tvorme, radi ho čítajme a na nové číslo sa vždy tešme a radujme, čoskoro tu bude zas.


Ročník

2009

Ročník

2010

Ročník

2011

Ročník

2012

Ročník

2013

Ročník

2014

Ročník

2015

Ročník

2016

Ročník

2017

Ročník

2018

1/09 1/10 1/11 4/12 7/13 9/14 12/15 1/16 1/17 1/18
2/09 2/10 2/11 5/12 8/13 10/14  13/15 2/16 2/17 2/18
  3/10 3/11 6/12   11/14   3/16 3/17 3/18

Ročník

2019

Ročník

2020

                                                                                                                             
1/19 1/20                
2/19                  
3/19                  

 

Časopis Nulák Covid 19

Školský rok sa nám pomaly blíži ku koncu, a tak aj napriek ťažkej situácií a neľahkým podmienkam  sme sa v on line prostredí rozhodli dať dokopy náš školský časopis, ktorý má prívlastok  odborného pomenovania celosvetovej pandémie, zodpovednej za naše prikovanie k počítačom, mobilom  a iným podporným prostriedkom, ktoré umožňovali špecifické vzdelávanie, o akom sa nám predtým ani len nesnívalo.

Časopis Nulák č. 3/2019

Z editoriálu  nového čísla časopisu Nulák:
Školský rok je v plnom prúde, a tak, samozrejme, nemôžeme zaostávať. Spojili sme hlavy do- hromady, poriadne zamakali a teraz v rukách držíš prvé oficiálne číslo Nuláka v tomto školskom roku.  Naši žiaci robia naozaj veľké množstvo aktivít, ktorými sa môžu hrdo pýšiť. A keďže nezaháľali a rovno od septembra poctivo dreli, máme o čom písať.

Časopis Nulák č. 2/2019

Od septembra ubehol už nejaký ten piatok, konkrétne skoro desať mesiacov, čo znamená, že naše trápenie v školských laviciach sa blíži ku koncu a s ním prichádza aj posledné tohtoročné číslo Nuláka. Treba podotknúť, že záver roka bol zaujímavými udalosťami a aktivitami našich študentov priam nabitý. Najdôležitejšou udalosťou však boli ústne maturitné skúšky posledný májový týždeň, a preto chcem všetkým štvrtákom zagratulovať k ich úspešnému zvládnutiu.

Časopis Nulák č. 1/2019

Chcete vedieť niečo o bankovkách? Chcete sa pozrieť do Panamy  na stretnutie mládeže celého sveta? Zabudli ste, čo všetko sa udialo na škole a mimo nej? Neviete nič o medializovanej relácii RTVS „Najväčší Slovák?!“ Zoberte náš časopis do rúk alebo si otvorte webovú stránku a čítajte. Čítajte nové číslo časopisu Nulák od začiatku do konca a dozviete sa ešte oveľa viac, ako som v úvode predostrel.

Časopis Nulák č. 3/2018

Rok 2018/2019! Čo nás čaká a čo nás neminie? Otázka zásadná a z prvej časti už aj zodpovedaná na stránkach nášho časopisu v správičkách, ktoré vám môžu pripomenúť chvíle strávené mimo školy na rôznych exkurziách, študijných pobytoch alebo športových súťažiach.

Časopis Nulák č. 2/2018

S posledným číslom školského roka 2017/2018 nastala zmena na poste šéfredaktora a to z jednoduchého dôvodu. Naše jediné dievča na škole a zároveň šéfka časopisu zmaturovala a takpovediac vyletela z hniezda  zabehnutého systému   nasmerujúc  si to priamo na vysokú školu. Z tohto dôvodu som na moje veľké prekvapenie dostal ponuku viesť ako šéfredaktor tento časopis, čo som nakoniec bojac sa najskôr zodpovednosti prijal s úmyslom pokračovať v zabehnutých koľajach a čoraz viac sa zlepšovať.

Časopis Nulák č. 1/2018

 Milí spolužiaci, vážení pedagógovia!
     Ako to už chodí, tak aj tentoraz môj príhovor znamená príchod ďalšieho čísla časopisu Nulák v tomto školskom roku, ale aj môjho posledného na tejto škole.
     Kvôli tomu by som tento príhovor chcela využiť na poďakovanie a rozlúčenie sa s vami, chlapci.

Časopis Nulák č. 3/2017

Milí čitatelia!

Vianoce klopú na dvere a my nedočkavosťou horíme otvoriť ich a vrhnúť sa na všetky tie dobroty, darčeky, túžime sadnúť si za štedrovečerný stôl, vychutnať si tú neopakovateľnú, vanilkovokaprovošalátovomedovooblátkovú vôňu a hlavne cítiť blízkosť rodiny, lásku človeka k človeku, to posolstvo zoslané z nebies narodením Ježiška v jasliach na slame  v Betlehéme.

Časopis Nulák č. 2/2017

Milí čitatelia!
     Pri písaní tohto príhovoru sedím na sedačke a vychutnávam si nádherný letný deň. Vôkol mňa je cítiť vôňu pokosenej trávy a sena. Je to jeden zo znakov, že sa nám blíži leto a s ním aj obľúbené prázdniny.

Časopis Nulák č. 1/2017

Milí čitatelia!
     Jar je tak osviežujúca, prináša nový život, do žíl prúdi akoby čerstvá krv, ktorá prináša výrazný prísun energie a  spolu so slnečnými lúčmi nás napĺňa novými nádejami. Žiaľ, nie tento rok. Nedávno sa zobudím a som vo veľkých rozpakoch. Som to ja a v realite?? Okolo kopa snehu, z nebies sa vločky na nás valia a tancujú ten svoj baletný tanec v odvekom rytme valčíkových taktov. Čo to má byť? Všetko sa mi zdá naopak.