Aj tento rok naša škola prispela k tomu, aby sa piatok 13.04.2018 ulice mesta naplnili spolupatričnosťou a nádejou. Každý, kto chcel pomôcť, mohol si pripnúť žltý narcis – symbol nádeje pre tých, ktorí bojujú s onkologickým ochorením.

Jarná kvapka krvi

Po tohoročnej náročnej zime sa asi každý z nás potešil prichádzajúcim teplým dňom.
A tak sa možno troška povzbudení aj jarným slniečkom a prebúdzajúcou sa prírodou niektorí naši študenti rozhodli zúčastniť v tomto školskom roku už druhej „Kvapky krvi“ organizovanej našou školou v spolupráci s NTS v Poprade.

OK vo futbale SŠ

Minulý školský rok hrali chlapci v riadnom jarnom lejaku, dnes počasie vydržalo. Žreb nás zviedol do skupiny s gymnazistami. Prvý zápas sme hrali s chlapcami z Gymnázia na ulici Dominika Tatarku. Odhodlanie našim nechýbalo, ale už v prvej minúte, z prvého útoku sme po náhodnej strele prehrávali 0:1. Cez polčas sme si prediskutovali problémy a v druhom polčase sme vyrovnali gólom Aurela Strišovského. Lenže na víťazstvo už neostal čas.

Návšteva NR SR

Jednou z priorít Kancelárie NR SR je sprístupniť parlament verejnosti a uľahčiť osobný kontakt občanov s poslancami. 27.marca 2018 vybraní študenti 2. ročníkov navštívili NR SR.

OK vo florbale

Prvý zápas v skupine C sme hrali s družstvom zo SOŠ technickej. Úvod sa nám vydaril. Branislav Tetemonte dal prvý gól a ako sa neskôr ukázalo, aj posledný. Záver druhého polčasu sme nezvládli a inkasovali sme tri góly.

Volejbalový turnaj

Prekrásne bloky a smeče, neuveriteľná obetavosť, ale nestabilné výkony a hluché miesta  sú za tým, že sa nám ani tento rok nepodarilo postúpiť do finálovej skupiny.

2. miesto v bowlingu

26. marca 2018 sa uskutočnilo finálové kolo Bowlingovej ligy stredných škôl. Naši chlapci posledné dve kolá vyhrali, no nestačilo to na víťazstvo a obsadili pekné 2. miesto. Medzi piatimi najlepšími hráčmi  boli aj dvaja z našich. S. F. Skokan obsadil druhé miesto s priemerom 141,8261 kolky na zápas a K. Furcoň tretie miesto s priemerom 140.8333 kolky na zápas.

Exkurzia v TPC

Dňa  14. marca 2018 sa naši študenti z III.C triedy spolu s pedagogickým dozorom zúčastnili exkurzie u zamestnávateľa vo firme TPC s.r.o., Liptovský Hrádok pracovisko Dovalovo. Firma TPC s.r.o., vznikla r.1992 z elektrotechnického koncernu Tesla. Výrobný program tvoria elektronické programovateľné navíjačky drôtu a ich príslušenstvo. Navíjačky rady ERN patria k súčasnej špičke navíjacej techniky.

Trinásta komnata

...máš život tak ži a zlám tie kľúče k temným komnatám,
kde lámu sa nám sny...

Pokým sa maturanti „trápili“ s cudzím jazykom, ostatní žiaci sa zúčastnili výchovného koncertu.

... ak nevieš kam chceš ísť,
ak nevieš s kým o dobro, zlo sa deliť,...

Finále súťaže VSD

Finále 11. ročníka súťaže VSD pre vyššie ročníky prebehlo tento rok v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo 16 tímov z piatich partnerských škôl VSD.