Matejovské Scholtzove dni

Málokto z nás si uvedomuje, akou bohatou a hlboko do minulosti siahajúcou históriou disponuje táto mestská časť Popradu, v ktorej srdci sa nachádza aj naša škola. To si uvedomili ľudia, ktorým záleží na ich rodisku, a preto minulý rok sa rozhodli k počinu usporiadať nultý ročník Matejovských Scholtzových dní, aby oživili kultúrno-spoločenský život Matejoviec a vzbudili záujem súčasníkov o túto zaujímavú priemyselnú zónu hostiacu také významné podniky ako Whirpool a Tatramat.

Súťaž VSD

22.6.2017 prebehol jubilejný 10. ročník elektrotechnickej súťaže, ktoré pripravila Východoslovenská distribučná a.s. pre nižšie ročníky partnerských škôl. Do súťaže, ktorá pozostávala z teoretickej a praktickej časti sa zapojilo 24 žiakov druhých ročníkov.

Exkurzia v ES Lemešany

Tak ako  predchádzajúce roky aj tento rok pripravili zamestnanci VSD a.s, Košice pre nás exkurziu v ES v  Lemešanoch. 13. júna 2017 sa jej  zúčastnilo 18  žiakov  tretieho ročníka, odboru mechanik elektrotechnik so zameraním na silnoprúdovú techniku.

Exkurzia Panasonic

Dňa 13. júna 2017 sa naši študenti II.C triedy odbor mechanik mechatronik  zúčastnili exkurzie vo firme Panasonic Slovakia s.r.o. Stará Ľubovňa. Firma vyrába elektronické komponenty pre rôzne typy pracovných strojov, predovšetkým  riadiace jednotky. 

Čo stojí za povšimnutie

Prebiehajú MS v hokeji. Naša reprezentácia nám nedopriala veľa radosti a hrdosti, ale možno ste zachytili v iných zápasoch meno rozhodcu zo Slovenska – JOZEF  KUBUŠ – a ani ste netušili, že tento muž je absolventom našej školy v odbore obchodný pracovník z rokov 1997 – 2001.

Finále Školskej ligy

Dňa 16.05. 2017 vyvrcholila finálovými zápasmi Školská liga vo futbale. Do súťaže sa počas školského roka zapojili triedne kolektívy I.A, I.C, I.D, II. A, II.C, III.AB, III.C, a IV.A,  kde sa mužstvá stretli v dvoch kolách každý s každým. Celkovo teda malo každé mužstvo odohrať 14 zápasov. Väčšina žiakov brala súťaž veľmi vážne a poctivo sa zúčastňovali každého zápolenia, vyskytla sa aj trieda, ktorá odohrala menej ako polovicu zápasov. Aj preto sa do finále prebojovali žiaci s prihliadnutím tak na ich výsledky, ako aj na účasť a odohrané zápasy v lige.

Autosalón Bratislava

Každoročne sa chlapci tešia na najkrajšiu prehliadku osobných automobilov v Bratislave. Tohtoročný autosalón nesklamal a bolo čo obdivovať. Svoje najnovšie modely a aktuálnu ponuku predstavili na Autosalóne v Bratislave tieto automobilky:

V Štátnom divadle v Košiciach

4. mája 2017 zažila škola príbeh krásnej Adriany napísaný neorealistickým talianskym spisovateľom Albertom Moraviom v priestoroch veľkolepého kultúrneho stánku východného Slovenska. Príbeh odohrávajúci sa v Ríme na pozadí spoločensko-politických udalostí II. svetovej vojny sfanatizovaného obyvateľstva neslávne - slávnym Mussolinim zaujal divákov v plnej miere.

Chmeľová brigáda

Keď sa na jar začína zobúdzať príroda zo zimného spánku, tak sa aj naši študenti začínajú pripravovať na jarnú chmeľovú brigádu. Pre niektorých to bude už druhý krát, ale pre iných premiéra.

Súťaž zručností

Žiaci prvého ročníka v študijnom odbore mechanik - mechatronik  a programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení si po nadobudnutých zručnostiach počas celého školského roka overili svoje schopnosti v súťaži zručností. Súťaž prebiehala na OV v dňoch 7.21. a 28. apríla 2017. Úlohou bolo vyhotovenie zasrtrkovadla podľa výrobného výkresu.