Absolútny víťaz

Do celoslovenského finále Silnej ruky stredoškoláka sa z našej školy prebojovali Kristián Furcoň, Peter Gurecka a Kristián Bajtoš. Finále bolo 16. novembra po prvý krát v Košiciach.

OK v stolnom tenise chlapcov

Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Koho ešte „ovláda“ celuloidová loptička s hmotnosťou 2,7 gramu o priemere 40 mm? Kto namiesto tabletu vezme do rúk červeno-čiernu raketu?

Záložka do knihy 2017

uzatvorila  svoj príbeh  začínajúci v prvých septembrových dňoch presne 31. októbra.
 Záložky z našej školy vytvorené na hodinách literatúry putovali až do ďalekého Tisovca, do Strednej odbornej školy na Jesenského ulici a zároveň v uplynulých dňoch sme obdržali obsiahlu obálku so záložkami, ktoré vytvorili žiaci tejto školy.

Úspech na Silnej ruke

27. októbra sme sa zúčastnili oblastného kola už 23. ročníka Silnej ruky stredných škôl pre Východné Slovensko v Prešove. Tento ročník sa nám vydaril a odniesli sme si dve zlaté a jednu bronzovú medailu.

Predstavenia v cudzom jazyku

Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Žiaci našej školy si dňa 19. októbra pozreli divadelné predstavenie v anglickom jazyku s názvom „The Heros“ – „Hrdinovia“. Predstavenie sa konalo v Dome kultúry v Poprade.

Obvodné kolo vo futsale

Dvanásť tímov zo stredných škôl okresu bolo rozdelených do troch skupín. My sme boli v tej tretej, spolu s chlapcami zo SPŠ Poprad, SOŠ Svit a SZŠ Poprad. V prvom zápase so Svitovcami naši dlho ladili  streleckú mušku. Trafili dvakrát brvno a dvakrát tyčku, ale nakoniec zvíťazili 5:1. Štyrmi gólmi sa blysol Michal Matějovský a jeden pridal Daniel Tužák.

Silná ruka 2017

Do  súťaže Silná ruka stredoškolákov sme sa zapojili štvrtý krát. Pre silákov v našej škole sme 10. októbra pripravili školské kolo v pretláčaní pravou rukou v štyroch váhových kategóriách. Tento rok sa zúčastnilo rovnako ako minulý 27 chlapcov. Niektoré súboje boli jednoznačné, no v niektorých sa chlapci potrápili.

Hodina slovenčiny s autormi

Ako študenti maturitných ročníkov sme sa zúčastnili koncom septembra besedy o poézii, ktorá trvala síce dve hodiny, ale takmer pre všetkých z nás bola zábavná a pútavá.

Európsky týždeň športu

Podľa prieskumu Eurobarometer z roku 2013 je zapojenie do športu a pohybových aktivít veľmi nízke. 59% Európanov nikdy alebo len zriedka cvičí a venuje sa nejakému športu. 41% Slovákov vôbec necvičí ani nešportuje.

OK v cezpoľnom behu

Pre účastníkov v cezpoľnom behu predpoveď počasia opäť neveštila nič dobré, ale našťastie oblaky udržali dážď pod kontrolou a len občas jemne mrholilo. Prvé na trať vyrazili družstvá dievčat a potom bežali chlapci. Jedno malé kolo okolo ihriska a tri veľké. Pre priemerne trénovaných to bola veľká výzva!